Co powinniśmy wiedzieć planując budżet domowy? Piszą o tym: Karol Wilczko, Mikołaj Fidziński, Damian Rosiński, Jacek Kasperczyk, Marcin Zienkiewicz
Karol Wilczko
Współzałożyciel pierwszej w Polsce porównywarki finansowej Comperia.pl. Lubi pisać o finansach osobistych i produktach bankowych. Z rynkiem finansowym związany od ponad 11 lat (wliczając w to studia w Szkole Głównej Handlowej). Codziennie dochodzi do nas mnóstwo informacji finansowych, które w sposób pośredni lub bezpośredni dotyczą naszych domowych budżetów. Jak się odnaleźć w gąszczu tych wiadomości? Które wydarzenia mają znaczenie dla naszych portfeli, a które są mniej istotne? Na co zwracać uwagę kupując produkty finansowe, czy ubezpieczeniowe? O tym wszystkim na naszym „comperiowym” blogu. Wszelkie komentarze do opisywanych przez nas tematów mile widziane.
RSS


piątek, 16 września 2011
Bierzmy przykład z naszych bratanków!
Od 1 września tego roku na Węgrzech obowiązują dwie nowe ustawy gospodarcze. Obie, choć jakże odmienne, dotyczą budżetu państwa i są dowodem na to, że można leczyć społeczeństwo z patologii, nie stosując metod totalitarnych. Wystarczy zastosować argument ekonomiczny, czyli mówiąc krótko: po kieszeni!
piątek, 22 lipca 2011
Wieczór z Darwinem i bankowcami z PKO BP
Bank PKO BP dał znać o swoim geście i dobrym smaku, zapraszając dziennikarzy ekonomicznych i finansowych do Centrum Nauki Kopernik na seans edukacyjny połączony z mini-bankietem. Po takim ugoszczeniu trudno spodziewać się, aby zarówno z ust gości, jak i spod ich piór wyszły niepochlebne słowa na temat „instytucji bankowej o największej sile kapitałowej”.
wtorek, 24 maja 2011
Banki kuszą zyskami z globalizacji, ale nie warto im wierzyć
Jeśli masz mniej niż 70 lat i wierzysz, że ceny akcji kilku globalnych koncernów w ciągu najbliższych 2 lat pójdą w górę, to możesz wraz z innymi, Tobie podobnymi ubezpieczyć się na życie i zarobić nieco na wzroście wartości tych firm. Na Twoją pozytywną decyzję w tej sprawie bankowcy z Aliora czekają do 10 czerwca.