Co powinniśmy wiedzieć planując budżet domowy? Piszą o tym: Karol Wilczko, Mikołaj Fidziński, Damian Rosiński, Jacek Kasperczyk, Marcin Zienkiewicz
Karol Wilczko
Współzałożyciel pierwszej w Polsce porównywarki finansowej Comperia.pl. Lubi pisać o finansach osobistych i produktach bankowych. Z rynkiem finansowym związany od ponad 11 lat (wliczając w to studia w Szkole Głównej Handlowej). Codziennie dochodzi do nas mnóstwo informacji finansowych, które w sposób pośredni lub bezpośredni dotyczą naszych domowych budżetów. Jak się odnaleźć w gąszczu tych wiadomości? Które wydarzenia mają znaczenie dla naszych portfeli, a które są mniej istotne? Na co zwracać uwagę kupując produkty finansowe, czy ubezpieczeniowe? O tym wszystkim na naszym „comperiowym” blogu. Wszelkie komentarze do opisywanych przez nas tematów mile widziane.
RSS


Blog > Komentarze do wpisu
Twój bank da Ci lepszą lokatę? Hahahaha! Wierność jest nudna!

Logika wskazywałaby, iż lepiej oprocentowane powinny być lokaty dla klientów danego banku – ot, choćby takiego co już ma w nim konto. Poniższe wykresy z Comperia Analytics dobitnie pokazują, że szczodrzej wynagradzani są jednak klienci „z ulicy”.

Przed Państwem dwa wykresy. Oba przedstawiają zachowanie lokat na 6 miesięcy na 5 tys. zł w ostatnim roku. Pierwszy jednak pokazuje wyłącznie lokaty dla klientów banku (posiadaczy konta), drugi natomiast – tylko depozyty bez rachunku, czyli dla każdego „z ulicy” (albo z odmętów Internetu). Na wykresach średnie oprocentowanie wszystkich ofert na rynku, tylko TOP5 najlepszych lokat, oraz oprocentowanie jednego najatrakcyjniejszego depozytu.

 

Oprocentowanie lokat na 5 tys. zł na 6 m-cy Z KONTEM

Support Comperia.pl

 

Oprocentowanie lokat na 5 tys. zł na 6 m-cy BEZ KONTA

Support Comperia.pl

 

Oprocentowanie najlepszej oferty Z KONTEM: 2,80 proc. (Lokata BIZ PRO w BIZ Banku).
Oprocentowanie najlepszej oferty BEZ KONTA: 2,90 proc. (Lokata POWER w Idea Banku).

Średnie oprocentowanie dla 5 najlepszych ofert BEZ KONTA: 2,76 proc. Dla ofert Z KONTEM: 2,63 proc.

Średnie oprocentowanie dla całego rynku: 1,69 proc. w przypadku ofert BEZ KONTA vs. ledwie 1,41 proc. dla ofert Z KONTEM.

Liczby nie kłamią. Wierność jest nudna. 

Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

wtorek, 09 czerwca 2015, fidzinski
Tagi: lokata

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: