Co powinniśmy wiedzieć planując budżet domowy? Piszą o tym: Karol Wilczko, Mikołaj Fidziński, Damian Rosiński, Jacek Kasperczyk, Marcin Zienkiewicz
Karol Wilczko
Współzałożyciel pierwszej w Polsce porównywarki finansowej Comperia.pl. Lubi pisać o finansach osobistych i produktach bankowych. Z rynkiem finansowym związany od ponad 11 lat (wliczając w to studia w Szkole Głównej Handlowej). Codziennie dochodzi do nas mnóstwo informacji finansowych, które w sposób pośredni lub bezpośredni dotyczą naszych domowych budżetów. Jak się odnaleźć w gąszczu tych wiadomości? Które wydarzenia mają znaczenie dla naszych portfeli, a które są mniej istotne? Na co zwracać uwagę kupując produkty finansowe, czy ubezpieczeniowe? O tym wszystkim na naszym „comperiowym” blogu. Wszelkie komentarze do opisywanych przez nas tematów mile widziane.
RSS


Blog > Komentarze do wpisu
Ranking kont oszczędnościowych - Comperia Analytics podpowiada

Jak wynika z danych narzędzia analitycznego Comperia Analytics, najlepsze warunki na kontach oszczędnościowych dają obecnie Bank Ochrony Środowiska oraz Getin Bank.

4 proc. - tyle można obecnie zarobić na najlepszych kontach oszczędnościowych. Wystarczy tylko skorzystać z ofert Banku Ochrony Środowiska (Konto Więcej za Mniej) lub Getin Noble Banku (produkt dystrybuuje także Open Finance).

3,5 proc. w skali roku można zarobić w Orange Finanse. 3 proc. dają: Idea Bank, ING Bank Śląski, Bank SMART, Bank Millennium oraz BGŻOptima.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe


Zwykle jednak aby skorzystać z ofert na 3-4 proc. trzeba spełnić jakieś dodatkowe konkretne warunki (np. odpowiednie wpływy na konto, aktywność kartą do konta osobistego, ulokowanie tylko nowych środków.  Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych na rynku wynosi dziś zaledwie ok. 1,6 proc. Dla porównania, 3 lata temu byle przeciętna oferta była oprocentowana na blisko 4 proc., a najlepsze nawet na 8-10 proc.

 

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych


Szczegóły najlepszych ofert znajdują się w rankingu kont oszczędnościowych na Comperia.pl.

Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

poniedziałek, 15 czerwca 2015, fidzinski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2016/06/06 12:25:49
Przy tak niskich stopach procentowych mogę uzyskać z małego wkładu tyle, ile bym zaoszczędziła np. na prądzie lub na rozsądnym wybieraniu tańszych produktów, czytaniu etykiet lub gotowaniu na kilka dni.
papug.pl/insekty/ A więcej zarabiają na naszym koncie oszczędnościowym banki, niż my sami. Jesteśmy w świecie pieniądza małymi, ciężko pracującymi mróweczkami na których pracę (pieniądze) czyhają inne, większe insekty.